Gashi i dorëzoi letrat kredenciale tek presidenti i Portugalisë

[ad_1]

Në një ceremoni të mbajtur në Pallatin Presidencial në Lisbonë, Ambasadori i Kosovës në Republikën Portugeze me rezidencë në Paris, Qëndrim Gashi, i dorëzoi letrat kredenciale tek Presidenti i Republikës Portugeze, z. Marcelo Rebelo de Sousa.

Përveç mesazheve të miqësisë për Portugalinë të cilat i transmetoi tek presidenti Rebelo de Sousa, Gashi e theksoi rëndësinë e thellimit të bashkëpunimit bilateral në mes të dy shteteve. Presidenti Rebelo de Sousa e nënvizoi miqësinë e vendit të tij për Kosovën dhe tha se Portugalia do të qëndron pranë Kosovës.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *