Fileta merluci me lulelakër

Përbërësit:

▪ fileta merluci
▪ 1 lulelakër
▪ 1 qepë e kuqe
▪ 1 tufë qepë të njoma
▪ vaj ulliri ekstra i virgjër
▪ 2 patate
▪ kripë, piper dhe kopër
▪ 1 lugë çaji piper i kuq

Përgatitja:

Zieni lulelakrën dhe patatet për rreth 20 minuta.

Me një patate dhe gjysmën e lulelakrës përgatisni një pure së cilës i shtoni 20 mililitra vaj ulliri.

Lani koprën dhe qepën e njomë dhe lërini të thahen, duke i spërkatur me vaj ulliri.

Ndërkohë në një letër kuzhine vendosim filetat e merlucit të cilat i spërkasim me kripë, piper dhe i vendosim për pjekje për rreth 10 minuta.

Shërbehen me purenë e përgatitur, qepët e marinuara me erëza, piper të kuq dhe pjesën e mbetur të patates dhe lulelakrës të prera në kubikë.

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *