Familjarët po bëheshin gati për varrimin e të afërmit, kur u erdhi një lajm që i gëzoi tej mase gjithë

[ad_1]

Familjarët e Wilson Oluoch ishin bërë gati për ceremoninë e tij mortore, dhe madje kishin bërë gati varrin në fshatin e tij në pjesën perëndimore në Keni.

Një trup i pajetë që ishte gjetur pranë një plantacioni të rrushit, familja besonte se kishte ishte i Wilsonit.

Megjithatë, gjatë varrimit u erdhi një lajm se një burrë që i ngjante shumë Wilsonit është parë në një kafene në afërsi të qytetit Ronga.

Familja e shokuar me lajmin menjëherë ishte nisur për në kafene, dhe kur arritën atje kishin çfarë të shohin.

Wilson nuk ishte i vdekur, por aq shumë i dehur sa që nuk e mbanin këmbët.

Të lumtur që ai është ende gjallë, ceremoninë e mortore e shndërruan në një aheng, ku festuan “rikthimin në mesin e të gjallëve”.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Gorica nga Berati, situat e qetë por mbi të gjitha surprizuese për subjektet politike

Zgjedhjet në qarkun e Beratit po kalojnë në një mënyrë të qetë dhe harmonike ndryshe …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *