Erjon Braçe apel qytetarëve: Po i rezistojmë një mbylljeje të re, duhen kufizuar patjetër takimet jashtë shtëpie!

0
5
Gjigandi

Zëvendës kryeministri i Shqipërisë, Erion Braçe ka apeluar qytetarët, pas numrit rekord të viktimave nga COVID-19, ku humbën jetën 17 persona dhe u infektuan 795 qytetarë.

Përmes një postimi në Instagram, Braçe thotë se më e rëndë dhe e vështirë se sot situata s’ka qenë asnjëherë në 9 muaj pandemi. Ai i bën thirrje qytetarëve të kufizojnë patjetër takimet jashtë shtëpisë.

Braçe shton se vendi po i reziston një mbylljeje të re tani, por në dorë e kanë qytetarët duke kufizuar daljet dhe takimet.

Postimi i plotë

ME RENDE E ME VESHTIRE SE SOT,

NUK KA QENE ASNJEHERE NE 9 MUAJ!

A DO REAGOJME APO

DO I LESHOHEMI SEMUNDJES?

Gjithcka e kishim dhe e kemi ende

NE ne dore;

E di qe eshte e veshtire keshtu,

por DUHEN KUFIZUAR PATJETER

TAKIMET JASHTE SHTEPIE!

Vec punes me masat e njohura te sigurise-Maske, Distance, Higjene, cdo gje tjeter duhet kufizuar;

Kemi refuzuar mbylljen,

cfare skemi thene kunder saj,

po i rezistojme nje mbylljeje te re tani,

ama vete, secili prej nesh,

duhet te bej te tijen:

TE MBROJ VETEN DUKE KUFIZUAR TAKIMET, PREZENCEN NE KAFE, KLUBE, RESTORANTE,

QENDRA TREGETARE, PAZARE ETJ;

Keshtu mbron edhe familjen, prinderit, femijet,

te afermit!

Shihini numrat;

Mosha me e prekur tani eshte

65-74 vjec!

Prej nesh qe duhet te kujdesemi per ta,

prej nesh qe hyme e rrime me ore kudo

e percjellim infeksionin ne shtepi, tek ta!

PO UA MBYLLIM JETEN PA E MERITUAR ASPAK KETE QE PO U BEJME ME HARRESEN NDAJ TYRE,

ME PAPERGJEGJSHMERINE TONE QE GODET ME TE PAMBROJTURIT!

A e mban dot kete barre kaq te rende per gjithe jeten?;

E kishim ne dore ti shpetonim por i vrame per nje kafemuhabet tek klubi i lagjes!

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu