Efekti COVID-19: Kështu festohet goli në Bundesliga 2

0
21
Gjigandi

Futbolli gjerman ka “hapur perden” për rifillimin e futbollit.

Gjashtë ndeshje të Bundesligës janë në orar për ditën e sotme, ndërsa katër të tjera në Bundesliga 2 veç se kanë përfundua .

Futbolli këtë sezon do të jetë i bazuar në rregulla të veçanta, duke filluar me stadiume boshe dhe rregulla tjera që duhen t’u përmbahen futbollistët.

Kjo merr kuptim kur shikon festën e golit te skuadra e Bochum, shënuar ndaj kundërshtarëve të Heidenheim.

Futbollistët e kësaj skuadre festuan me brryla duke mos u afruar afër njërit tjetrit.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu