Edhe kamionët e mbeturinave do të lëvizin pa shoferë

[ad_1]

Kompania e njohur e veturave Volvo, tani ka nisur të testojë kamionin e mbeturinave, i cili do të lëvizë pa shoferë.

Projekti është nisur si ide nga një kompani lokale që mbledh mbeturinat dhe bën riciklimin e tyre, Renova, e cila synon që të kontribuojë në përmirësimin e sigurisë rrugore, por edhe në kushtet e punës për punëtorët.

Kamioni i mbeturinave ndjek një program duke lëvizur nga një kazan mbeturinash tek një tjetër. Në këtë mënyrë punonjësi ekologjik mund të arrijë makinën pa iu dashur të ngjitët e të zbresë në kamion.

Ky kamion gjithashtu do të ketë reduktim maksimal të konsumit të karburantit dhe emetimit të tij në ambient.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Jeep sjell Compassin në Evropë

[ad_1] Modeli 2018 në sallonet e shitjes në shumicën e vendeve evropiane do të arrijë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *