Edhe Getinjo në përkrahje të Kadri Veselit

0
97
Gjigandi

Getinjo ka disa fjalë për Kadri Veselin, pas ftesës që iu bë nga Gjykata Speciale.

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka pranuar ftesë nga Gjykata Speciale e Hagës.

Pas këtji lajmi pati reagime të shumta nga fytyrat publike të fushave të ndryshme, përfshirë edhe estradën.

Së pari, reperi Mozzik përmes një statusi shkroi se shpreson që Veseli të kthehet faqebardhë në Kosovë.

Ndërsa, pas tij ka reaguar edhe Getinjo, i cili po ashtu publikoi një foto të Veselit gjatë kohës kur ishte në UÇK.

“Respekt për ty dhe për secilin pjesëtar të vërtetë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës! Është e drejt e njeriut mos të të përkrah politikisht ty dhe partinë tënde, por nuk është e drejt mos të të përkrahin për kontributin dhe sakrificën gjatë luftës”!Uroj që të shkosh dhe të dalësh faqebardhë i nderuari komandant LULI”, janë fjalët e Getinjos.

Lexo edhe:  Agnesa Vuthaj provokon në orët e vona, ekspozon gjoksin për ndjekësit në Instagram

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu