E rrallë/ Ariu polar sjell në jetë binjakë

0
Gjigandi

Kopshti Zoologjik i Toledos në Ohajo njoftoi lindjen e arinjve polarë binjakë, por të porsalindurit nuk do të shfaqen në publik deri vitin e ardhshëm.

Kopshti zoologjik tha përmes një postimi në Facebook se nëna e arushës Crystal, 24 vjeçe, lindi binjakë, këlyshët e saj të tetë dhe të nëntë.

Këlyshët, e 18-vjeçares Nuka, janë binjakët e parë të një ariu polar të lindur në kopshtin zoologjik që nga viti 2012.

Binjakët mbahen në një zonë jashtë ekspozitës me nënën e tyre deri në vitin 2023, por kopshti zoologjik po transmeton drejtpërdrejt kafshët në kanalin e tij në YouTube nga ora 9 e mëngjesit deri në 4 pasdite çdo ditë.


 

Union Contact

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu