E FUNDIT/ Meta i vendosur: Do shpërndaj Parlamentin!

0
223
blank
Gjigandi

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta thirri pasditen e sotme një manifestim popullor ndaj asaj që ai e cilësoi si “grusht shteti” nga ana e mazhorancës.

Në manifestimin me një pjesëmarrje madhështore, ai ka njoftuar shpërndarjen e Parlamentit shqiptar!

Pak minuta më parë ai tha:

Më duhet të firmos një dekret për shpërndarjen e këtij Parlamenti puçist në parlamentin e krimit. Përpara se të firmos dekretin anti kushtetues për vendimin te Lana për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese kërkoj mendimin tuaj. Kush është pro të ngrejë dorën! Nuk kënaqem me kaq dua që sot shpërndarjen e parlamentit puçsit! Ju lutem më duhet të firmos këtë dekret dhe do të kthehem sërish këtu për atë dekretin tjetër.

 

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu