Durres, bie ne rrjeta peshkaqeni 450 kilograme – lajmi fundit – lajmi i fundit

0
111
Gjigandi

Një tjeter peshkaqen është kapur diten e sotme në detin Adriatik. Peshkaqeni ra në grepat e peshkatarëve të peshkarexhës së Çelepia, e cila po lundronte në afërsi të Durrësit. Peshkaqeni i bardhë ishte i gjatë rreth 4.5 metra, ndërsa peshonte rreth 450 kilogramë. Ky nuk është hera e parë që një një peshkaqen bie në grepat e peshkatarëve në ujërat shqiptare. Pak ditë më parë, në Himarë u kap një peshkaqen i llojit “dem”, i cili peshkonte 100 kilogramë dhe ishte 2 metra i gjatë. Peshkaqene me peshe deri ne 400-500 kilograme kane rene ne rrjeta edhe ne zonen e gjirit te Vlores. Anetaresohuni ne Forumin e LajmiFundit.al dhe diskutoni e postoni lirisht per te gjitha temat qe deshironi!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu