CR7: Jam njëri, edhe unë mund të dështoj

[ad_1]

Sulmuesi i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka folur pas fitores ndaj Celta Vigos me rezultat 1-4.

Portugezi i cili në këtë takim u pyete për rastin e humbur, ku tha se është normale, por gjithashtu tha se ndaj Malagas mendojnë vetëm për fitore.

“Jam njëri, edhe unë mund të dështoj. Shënova golin e parë i cili ishte mjaft i vështirë, edhe të dytin, por humba atë. Ndodh”.

“Zidane e ka menaxhuar shumë mirë këtë. Ai më ndihmoi shumë këtë sezon duke më pushuar dhe duke më mbajtur të freskët. Të shkojmë në Malaga për të fituar. Është një objektiv. E dimë që ata kanë ekip të mirë, por ne jemi Real Madridi dhe duam të bëhemi kampion”.

“Jam i kënaqur që po arrij të ndihmoj ekipin t’i afrohemi titujve dhe të fitojmë ndeshje. Duhet të fitojmë të dielën”, ka thënë Ronaldo.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *