Covid-19 i merr jetën infermierit në Shkodër

0
6
Gjigandi

Covid-19 i ka marrë jetën infermierit të qendrës shëndetësore Gril-Vrakë, në Shkodër. Siç raporton gazetari Simon Shkreli viktima është Fran Kështeja. 59 vjeç.

Infermieri nuk mundi të fitonte betejën me koronavirusin, ndërsa ishte i shtruar në spitalin Rajonal të Shkodrës

Po ashtu si pasojë e koronavirusit humbi jetën edhe policit bashkiak i Shkodrës, Rauf Guri, 60 vjeç.

Situata e pandemisë në vend ka ardhur duke u përkeqësuar. Ministria e shëndetësisë raportoi sot 786 raste të reja dhe 11 humbje jete.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu