Çfarë ka sot për të ngrënë: Makarona me mish viçi, në mënyrën meksikane (video)

Shikojeni videon dhe vetë gatuani këtë ushqim fenomenal.

Përbërësit:

½ kg mish të bluar viçi
▪ 4 lugë përzierje erëzash
▪ 2 filxhanë ujë
▪ 400 g domate të grirë
▪ 400 g salcë domatesh
▪ 400 g kokrra misri
▪ 2 filxhanë makarona
▪ kripë dhe piper
▪ djathë i grirë në rende
▪ presh të freskët, të grirë

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *