Bisedimet për qeverinë e re do të vazhdojnë edhe sot

[ad_1]

Pas takimit të djeshëm të kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev me atë të BDI-së, Ali Ahmeti, negociatat për ndarjen e resoreve do të vazhdojnë edhe sot.

Pas takimit nga LSDM përmes një kumtese njoftuan se takimet do të vazhdojë edhe më intenzivisht, ndrësa nuk dhanë më shumë detaje në lidhje me temat që janë folur në takimin e djeshëm.

Gjatë kësaj fundjave janë të mundura edhe takimet e Zaevit me dy partitë tjera shqiptare, Lëvizjen Besa dhe Aleancën për Shqiptarët.

Nga……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Lëvizja Besa dhe LSDM kundër iniciativës për amnistimin e dhunuesve më 27 prill

[ad_1] Lëvizja Popullore e Maqedonisë e udhëhequr nga Janko Baçev, ka dorëzuar në Kuvend Propozim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *