Binjaket sjellin projektin e ri kushtuar 28 Nëntorit

39

Olsa & Olta jane dy binjake kengetare nga Ferizaj ,ato me zerin e tyre te mrekullueshem se fundit kane sjell projektin kenge per festen e flamurit , e cila po pelqehet shume nga publiku

Vajzat kane te publikuara gjithsej 7 kenge se bashku ku prej tyre vlen te ceket kenga ditelindja e cila ka arritur 80 milion klikime ne youtube, dhe nga kerkesat e shumta te fansave te huaj kenga u realizua edhe ne verzionin anglisht!

Mund ta shihni edhe ne kete video nje femije nga Mexico duke kercyer me kenge e Olses & Oltes

Ja dhe disa mesazhe emocionuese nga publiku

Olsa dhe Olta Miftari jeni Krenaria Kombëtare sepse ju arritet gjuhen shqipe nepermjet zerit dhe kengeve tuaja ta shperndani anekend botes ku për ne është më shumë se krenari! Të këndohet dhe dëgjohet kënga juaj në shumë vende të botës e dëshmojnë videot e shumta, klikimet dhe komentet nga prinder e femije në gjuhë të ndryshme. Ja sa me qef kendon dhe kercen vajza nga Mexico vetem dy vjeçe. Jemi deshmitare qe keni adhurues te shumte dhe vertet jeni per tu admiruar se ne kete moshe jeni te parat qe tejkaluat majat e suksesit dhe u bëtë me famë ndërkombetare. Çdo sukses i juaji është nder për të gjithë ne që po e perqfaqsoni kombin shqipetar dhe muziken shqipe neper botë!

You might also like
Comments