Bilanc i frikëshem në Japoni/ Shkon në 141 numri i viktimave

50

Ka shkuar në 141 numri I viktimav të cilët kanë humbur jëtën si pasojë ë reshjev të shumta të shirav të cilat kanë shkakëtuar përmbytje dhe rëshqitje dheu në Japoninë perëndimore. Dhjetra të tjerë rezultojnë të zhdukur, ndërkohë linjat eletkrike kanë dalë jashtë funksioni.
Ekipet e shpëtimit kanë nisur operacionet për gjetjen e të mbijetuarëve po ashtu dhe të trupave të pajetë të bllokuar në baltë.
Një zyrtar në prefekturën e Okajama tha se niveli I ujit po bie, dhe se ekipet e emergjencës mund të jenë në gjëndje të hyjnë në zonat më të goditura me kembë.

You might also like
Comments