Bentley do të krijojë makinën e re, po që lejohet nga këta dy prodhues

[ad_1]

Kompania britanike Bentley, ka bërë gjithçka gati që të fusë në prodhim makinën e re sportive, por i duhet aprovimi nga Audi dhe Porsche.

Po që se del në treg, ky model luksoz me dy ulëse, do të jetë konkurrencë e fortë për Audi R8 dhe Porsche 911 GT3.

Duke marrë parasysh bashkëpunimin që ka me prodhuesit gjerman, nuk dëshiron që t’ju prish planet e shitjeve dhe të bëhet rival në këtë rast.

Pritet që bashkëpunëtorët të shqyrtojnë mundësitë, që krijimi i kësaj veture të bëhet ndryshe, apo të lihet për një kohë tjetër, vetëm që të evitohen konfliktet.

Kjo ngjarje e rrallë në botën e automobilizmit, vjen në kohën kur Bentley e ka zvogëluar numrin e njësive në disa modele.

Po që se do të punohej kjo kupe luksoze, do të pëlqehej shumë dhe shitjet do të ishin të shpeshta.

Image

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Kia Stonic arrin deri në fund të 2017

[ad_1] Prodhuesi jugkorean ka prezantuar dizajnin e parë të modelit të ri kompakt SUV. Automjeti …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *