Batroviq tregon një ngjarje të padëgjuar për veten e tij dhe Vokrrin

0
15
Gjigandi

Ish futbollisti Zoran Batroviq ishte një nga sulmuesit më të mirë në ish-Jugosllavi në vitet e 80-ta.

Së pari në Buduçnost të Podgoricës,, pastaj te Prishtina dhe Partizani i Beogradit, duke fituar një reputacion si golashënues i jashtëzakonshëm.

Në një intervistë për Agjencinë e Lajmeve Anadollu, ai ka folur për futbollin në ish-Jugosllavi dhe detajet që dikur shkaktuan trazira mediatike.

Gjatë karrierës së tij si futbollist, Batroviq bashkëpunoi me ekspertë të ndryshëm, por Fuad Muzurovic është ndër ta që i la më së shumti përshtypje.

“Unë e vlerësoja atë si njeri dhe si ekspert. Më kujtohet aventura me Fadil Vokrrin, një natë para ndeshjes me Olimpijan. Fuad u kthye vonë në Hotel Grand, dhe na gjeti ne duke fjetur në tryezë dhe të dehur”, tregon më tej Batroviq.

Të nesërmën, pasi Olimpija shënoi për 1:0, Batroviq e shikonte vetëm Muzurovicin:

“Unë isha gati të vdisja në fushë. Unë më pas barazova dhe Vokrri shënoi golin e fitores. Nuk mund t’ua përshkruaj se sa i lumtur isha”.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu