Basha: Rama e ka humbur kontrollin ndaj pandemisë, dje tha që fëmijët nuk të infektojnë, sot mbyll shkollat pjesërisht

0
3
Gjigandi

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar pasi ministria e Shëndetësisë vendosi që të zhvillohet mësim i alternuar në shkolla.

Në një shënim në tëitter Basha shprehet se Rama e ka humbur kontrollin ndaj pandemisë dhe as që ia ka idenë se çfarë duhet bërë.

“Dje Rama deklaroi se nuk ka asnjë arsye për të mbyllur shkollat sepse “fëmijët nuk të infektojnë me koronavirus”.

Ndërsa sot shpalli mbylljen e pjesshme të shkollave. Rama e ka humbur kontrollin ndaj pandemisë dhe as që ia ka idenë se çfarë duhet bërë.

Rama nuk ka asnjë plan. Dhe pa plan, nuk mund ta fitosh luftën kundër pandemisë.

Shqipëria ka nevojë për një qeveri që punon dhe merr vendimet e duhura për njerëzit, jo për qeverinë Rama që çfarë thotë sot, nuk thotë nesër!”- shkruan Basha.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu