Bakllavë e rrumbullakët

…………………………………………. Përbërësit……………………………………….
1 pako pete per bakallava
4 vezë
100 gr sheqer
150 gr arra te grira
100 gr biskota të bluara
200 gr margarinë
1 pluhur për pjekje
SHERBETI:
3 gota sheqer
3.5 gote ujë
………………………………………….Hapat……………………………………….

1
Perziejme vezet me sheqerin,pastaj shtojme margarine e shkrire.

2
Shtojme me pas edhe arrat e bluara ose te grira,biskotat e bluara,pluhurin per pjekje dhe te gjitha I perziejm mire.

3
Peten e bakllaves e sterpikim me pak yndyre(margarin te shkrire),mbeshjellim per nje hollusi ose ndonje shkopi te gjate dhe te holle.

4
Peten e mbeshtjellur ne forme roleje e shtypim pak per shkopi,pastaj terheqim duke nxjerre peten e rrudhosur nga shkopimdhe te cilen e bejme ne forme te rrumbullaket.

5
Secilin nga rrathet e rrumbullaket e radhisim ne tepsi te lyer me pak yndyre.

6
Ne mes te secilir rreth qesim me luge nga mbushja me biskotat,vezet dhe arrat.

7
Pjekim ne 180 grade derisa tem err ngjyre te kuqrremt.

8
Pastaj perziejme ujin e ftohet me sheqerin derisa te shkrihet sheqeri(ose ziejm me heret sherbetin dhe leme te ftohet teresisht),dhe bakllaven e nnxehte e lagim me sherbetin e ftohte.

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *