Autobusët kthehen në vatra të rrezikshme infektimi nga COVID-i, qytetarë ngjitur e pa maska

0
22
Gjigandi

Udhëtimi me autobusë në Tiranë është kthyer në një tmerr për shumë qytetarë.

Edhe pse jetojmë nën rregullat e ashpra anti-covid për shkak të përhapjes së pandemisë, përsëri këto rregulla nuk zbatohen.

Autobusët jaë të mbushur plot e përplot dhe jo me një numër të kufizuar njerëzish. Disa prej qytetarëve janë të pajisur me maska, kurse shumë prej tyre jo duke mos u frikësuar aspak nga prekja me COVID.

Dihet që trafiku është shumë i rënduar ditëve të fundit për shkak të punimeve ë shumta që po behen rrugëve të Tiranës, duke u detyruar që qytetarët të qëndrojnë me orë aty. Autobusët po kthehen në vatra infeksioni duke lehtësuar më shumë përhapjen e këtij armiku të padukshëm që po merr aq shumë jetë njerëzish në të gjithë botën.

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu