Aubameyang dënohet me 100 mijë euro

[ad_1]

Pierre Emerick-Aubameyang është dënuar me 100 mijë euro prej skuadrës së Borussia Dortmundit.

Sulmuesi i Gabonit, ka një marrëveshje personale me Niken, që është prodhues i maskës që u përdor nga Aubameyang,e që njihet me emrin “The Masked Finisher”.

Sulmuesit i ka kushtuar shtrenjtë festimi i golit me maskë ndaj Hamburgut.

Kjo pasi ai është dënuar nga skuadra e tij me 100 mijë euro dhe ky veprim vlerësohet si i pa tolerueshëm.

“Aubameyang nuk i ka kuptuar pasojat e këtij akti. Kjo është diçka e patolerueshëm dhe ne e kemi diskutuar seriozisht”, ka thënë Drejtori Sportiv i Dortmundit, Michael Zorc.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *