Assange: Nuk fal, as nuk harroj

Themeluesi i ueb-faqes WikiLeaks, Julian Assange, tha se nuk do t’i falë dhe as harrojë përpjekjet për arrestimin e tij nën dyshimet për përdhunim, të cilat e kanë detyruar të kërkojë strehim në Ambasadën e Ekuadorit në Londër.

Të premten, prokurorët e Suedisë thanë se kanë pushuar hetimin shtatëvjeçar të Assange për “përdhunim”.

Duke e cilësuar këtë si “fitore të rëndësishme”, Assange tha se është i gatshëm për dialog me……

Kontrolloni gjithashtu

SHBA thotë se ka vrarë 7 militantë të Al-Kaidës në Jemen

Ushtria amerikane ka thënë se forcat e saj kanë vrarë 7 anëtarë të Al-Kaidës në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *