Arsenali pas portierit të Benficas

[ad_1]

Arsenali thuhet se ka dërguar zyrtarë në Benfica për të vëzhguar portierin e shumëvlerësuar, Ederson.

23-vjeçari ka shkëlqyer në Portugali së fundmi dhe sipas raporteve të ndryshme nga mediat angleze, Manchester City është gjithashtu pas shërbimeve të tij.

Forma e Petr Cech në Arsenal këtë edicion mund të jetë shqetësuese për trajnerin Arsene Wenger për shkak se portieri veteran nuk është duke u treguar ashtu siç ishte në Chelsea. “Topçinjtë” mund të jenë të gatshëm tani për të transferuar Edersonin si një zëvendësues afatgjatë i Petr Cechut.

Portieri Brazilian ka arritur të bëhet pjesë e formacionit starutes te Benfica sezonin e kaluar dhe që nga atëherë ka vazhduar zhvillimin.

Arsenali nënshkroi me Cechun sezonin e kaluar, por për shkak të moshës së tij, gjiganti londinez duhet së shpejti ta zëvendësoj atë.

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

FIFA hesht rreth rrezikut të mbajtjes së botërorit në Katar

[ad_1] Pas shpërthimit të krizës diplomatike në Lindjen e Afërt, sytë e adhuruesve të sportit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *