Arrin fotoaparati digjital Canon PowerShot SX730 HS

Ata që janë në kërkim për fotoaparat të ri dhe nuk janë të interesuar për modelet DSLR, mund të vendosin për fotoaparatin më të ri kompakt të kompanisë Canon.

Canon PowerShot SX730 HS është modeli më i ri i kompanisë dhe vjen me sensor CMOS 20.3MP.

SX730 HS ka zoom optik 40x, ndërsa fotoaparati punon me procesorin DIGIC 6.

Pajisja vjen me ekran 3 inç LCD, mbështet video-xhirimet 1080p Full HD @60 fps, ndërsa ka edhe mbështetje për WiFi, Bluetooth dhe NFC.

Canon PowerShot SX730 HS në treg pritet të dalë në qershor të këtij viti dhe pritet të kushtojë 400 dollarë.

Kontrolloni gjithashtu

Përshpejtoni ndezjen e kompjuterit Windows 10 me një marifet të thjeshtë

Ekzistojnë mënyra pafund për të rregulluar problemet me ndezjen e ngadaltë të kompjuterit por një …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *