Arbana Xharra shpalosë për herë të parë historinë e saj

[ad_1]

Ish-gazetarja Arbana Xharra, e cila së fundmi u bë pjesë e politikës ka folur rreth karrierës së saj që nga fillimi, duke treguar më pas arsyet që e shtynë ta lë profesionin e mëparshëm për t’u bërë pjesë e politikës, duke u anëtarësuar në Partinë Demokratike.

Xharra ka treguar se kur filloi të merrej me gazetari, mediat ku ajo zhvilloi profesionin e saj dhe çmimet që mori gjatë kohës kur ishte pjesë e gazetarisë.

Ish-gazetarja ka folur për temat rreth të cilave ka shkruar e u bë e njohur për qëndrimet e saj. Xharra ka treguar se cilat ishin çështjet më të rëndësishme, sipas saj, me të cilat ajo është marrë.

Xharra ka shpjeguar arsyet që e shtynë të inkuadrohej në politikë dhe pse zgjodhi pikërisht PDK’në për të vazhduar aktivitetin e saj.

Ndiqeni rrëfimin e plotë të Xharrës:

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Zbulohet gënjeshtra e Arbana Xharrës dhe Blerand Stavilecit

[ad_1] Dje, Lidhja Demokratike e Kosovës publikoi programin qeverisës për mandat katër vjeçar. Në program …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *