Altin Goxhaj: Kur të merrni një gjobë njerëz jini të qetë, është e paligjshme

0
17
Gjigandi

Avokati Altin Goxhaj ishte i ftuar sot në “Ditë e Re”

Një ndër kundërshtarët e fortë të mbajtjes së maskave në rrugë Goxhaj nënvizon se gjoba me të cilën kërcohen ata që nuk e mbajnë maskën është tërësisht e paligjshme

“Kur të marrin një gjobë njerëzit të jenë të qetë se është e paligjshme nga A tek ZH. Nëse gjobat e karantinës ishin të paligjshme këto janë ekstremisht të paligjshme.

Ja pse. Gjoba për mbajtjen e maskës në rrugë nuk gjen zbatim në Kushtetutën e Shqipërisë. Maska është mjet personal që nuk mund të ma imponosh ta mbaj në trup.

Mbani një kartë identiteti me vete paraqitjani polcit dhe refuzoni të firmosni.

Akti I vendosjes së maska në rrugë dhe në lokal e heq për të pirë kafenë është çmenduri.

Maska nuk vlen në rrugë “ nënvizon Goxhaj. 

Njoftime falas, njoftime pune

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu