Akullore pa sheqer

………………………………………Përbërësit………………………………………

500 gr babane
500 gr mjedra te ngrira, dredheza, vishnje etj.

………………………………………Hapat………………………………………

1
Krejt qka ne nevoitet esshte edhe nje blender.

2
Ne blender qesim bananet e qeruara dhe te coptuara( sa me te pjekura te jene bananet aq me mire,pram und ti bleni edhe ato qe jan ne oferta).

3
Pastaj shtojme mjedrat e ngrira,dredhezat ose qershite( te cilave u heqim berthamat para e te ngrihen).

4
Krej kete mase e perziejme ne blender pa shtuar as edhe nje pjese tjeter te lenget,por qe kohe pas kohen ndalim blenderin shtypim pak me luge derisa pjesa e lengshme e frutave te del persiper gjate perzierjes,

5
Kete desert mund te konsumjome menjehre ose edhe te ngrijme prap per me vone.

6
Shija e frutave tanim ne forme pureje eshte e pazevendsueshme,pa sheqer ose ndonje embelsues tjeter./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *