Akullore me vetëm 3 përbërës

…………….Përbërësit………………..

1 banana
300 gr dredhëza
3 luge ajke e tharte

 

………….Hapat…………….

1

Bananen dhe dredhzat I ngrijme dhe pastaj e qesim ne temp. ambienti vetem per pak sa tem und te bluhen ne blender.

2

Pastaj pasi masa behet nje lloj qulli,shtojme dhe ajken e tharte dhe perziejme edhe per 3-4 minuta.

3

Pastaj masen per akullore e qesim ne ene plasmasi dhe veme ne ngrirje per disa ore duke perzier kohe pas kohe qe most e formohen kristale te akullta./Abc24.al

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *