Akullore e shpejtë me fruta

…………………………………Përbërësit…………………………………
500 gr dredheza te ngrira
Gjysem filgjani jogurt(kos)
2-3 luge mjalte
1 luge e vogel lëng limoni

…………………………………Hapat…………………………………

1 Te gjithe perbersit I qesim ne blender dhe I perziejme derisa te behet nje pure e trashe.

2 Mase e qesim ne ene plastmasi dhe ngrijme per 2-3 ore.Servojme ne keto dite te nxehta dhe freskia nuk do te ju mungoje./Abc24.al

strawberry-frozen-yogurt-c
strawberry-frozen-yogurt-dd

Kontrolloni gjithashtu

Si të përgatisni në shtëpi muffins me vanilje – Receta Gatimi

[ad_1]  Ndonëse të vogla, amvisat e jo vetem “tremben” nga kjo ëmbëlsirë pasi e mendojë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *