Ahmeti: BDI e përkushtuar për zbatimin e reformave

[ad_1]

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti, ka thënë të premten se partia që ai drejton është e përkushtuar për zbatimin e reformave e kërkuara nga komuniteti ndërkombëtar dhe integrimin në strukturat euro-atlantike.

Ai këto komente i bëri gjatë një takimi me zv. ambasadoren e SHBA në Shkup, Micaela Schweitzer-Bluhm dhe ambasadorin e Bashkimit Evropian në Maqedoni, Samuel Zhbogar, i cili është mbajtur në Ambasadën Amerikane në Shkup.

Në takim u bisedua për formimin e qeverisë së re……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Lëvizja Besa dhe LSDM kundër iniciativës për amnistimin e dhunuesve më 27 prill

[ad_1] Lëvizja Popullore e Maqedonisë e udhëhequr nga Janko Baçev, ka dorëzuar në Kuvend Propozim …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *