Administrata Trump fillon procesin e rinegocimit të NAFTA-s

[ad_1]

Administrata e Presidentit Donald Trump thotë se ka njoftuar Kongresin që duhet ta rinegociojë Marrëveshjen e Tregtisë së Lirë të Amerikës Veriore me Kanadanë dhe Meksikën, NAFTA.

Në një letër që i dërgoi të enjten udhëheqësve të Kongresit, përfaqësuesi i Tregtisë i Shteteve të Bashkuara Robert Lighthizer tha se administrata ka në plan të zhvillojë për 90 ditë konsultime me ligjvënësit, lidhur me mënyrën e rishkrimit të marrëveshjes, pas negociatave me Kanadanë……

[ad_2]

Kontrolloni gjithashtu

Sulmuesi i policit në Paris pranon se ka lidhje me Shtetin Islam

[ad_1] Burri, i cili kishte sulmuar policin jo shumë larg katedrales Notr Dam në Paris, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *