A e dinit se uji i gazuar ndikon në shtimin e peshës?

Sado e pabesueshme mund të duket, uji me gaz e mund të përmbajë rreziqe të fshehura sepse dioksidi i karbonit që përmban na inkurajon për të ngrënë më shumë, duke shkaktuar një rritje të hormoneve kyçe të urisë.

Pijet e gazuara, duke përfshirë edhe pijet me 0 kalori por që përmbajnë ëmbëlsues artificial, të bëjnë që të shtosh peshë.


Kontrolloni gjithashtu

Nëse “humbni” nervat dhe ndjeni lodhje, pini një gotë ujë

Njerëzit të cilët ndihen se “i kanë” humbur nervat shumë lehtë mund të qetësohen, nëse …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *