Gjigandi
Ballina Lajme Shqip 14 viktima dhe 565 raste të reja me COVID sot në vend

14 viktima dhe 565 raste të reja me COVID sot në vend

0
6

14 qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit, ndërsa janë konfirmuar 565 raste të reja pozitive me COVID, nga 2.084 testime të kryera.

 

Nuk e kanë fituar dot betejën me virusin 6 qytetarë nga Tirana, 3 qytetarë nga Fieri, 2 qytetarë nga Korça, 2 qytetarë nga Prrenjasi, 1 qytetar nga Berati, të moshave 59-82 vjeç.

 

Ndërkohë, janë shëruar 373 qytetarë, duke e çuar në total numrin e të rikuperuarve në 15.842 që prej fillimit të epidemisë.

 

Aktualisht në 3 spitalet COVID po trajtohen 449 pacientë, 12 në terapi intensive, 6 pacientë janë të intubuar.

 

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë  8331

Durrës 1164

Elbasan 813

Fier 1223

Korçë 870

Vlorë  801

Shkodër 888

Lezhë 699

Berat 499

Kukës 323

Dibër 133

Gjirokaster 476

S'KA KOMENTE

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu