Browsing Tag

UCK

Dita e dytë e Epopesë së UÇK-së

Në shënimin e “Epopesë së UÇK-së”, sot në gjithë Kosovën dhe trojet tjera shqiptare, do të bëhen homazhe pranë varreve të dëshmorëve që dhanë jetën për lirinë e atdheut. Ceremonia e homazheve fillon në ora 09:00, me…