Browsing Tag

Janë

Joshua ka kundërshtar të ri

Meçi i shumë pritur midis Anthony Joshuas dhe Deontay Wilderit duke tse do të vazhdojë të jetë “i shumë pritur” dhe nuk do të ndodhë në të ardhmen e afërt. Anthony Joshua do t’i duhet të presë për përballjen me Deontay…

Premtohet spektakël në Vushtrri

Janë premtuar spektakël dhe numër i madh i shikuesve për ndeshjen mes hendbollisteve të Vushtrrisë dhe atyre të Shqiponjës që luhet sot nga ora 18:00 në palestrën “Jeton Tërstena – Tota” në Vushtrri. Është kjo ndeshje e…

Situatë e vështirë

Pas një vendi të pestë ditën e diel në garën e zhvilluar në pistën e Jerez, pilotët e MotoGP kanë vijuar këto ditë testet e radhës në pistën spanjolle, ku kanë provuar disa ndryshime për të ardhmen. Këto teste kanë qenë të…

Halili asnjëherë nuk u dorëzua!

Gjymëmaratona ndërkombëtare “Prishtina 2018” në atletikë, përmbushi të gjitha parashikimet! Të dielën që e lamë pas mbi 1200 atletë e atlete, përfshirë edhe fëmijët arriti numrin mbi 1600, ku ishte me një rivalitet të madh…

Baba i sportit të Kosovës!

E kush tjetër përveç sportit të xhudos që e bën me medalje kalavesh shtetin e Kosovës. Driton Kuka, pa dyshim trajneri më i mirë shqiptar, gjithsesi nuk është e tepër të quhet edhe baba për sportin e Kosovës sepse deri me…

Hajde Resmije hajde, 8 me 2 të rejave

Ish basketbollistja e mirënjohur Resmije Juniku si gjithmonë i kushton rëndësi datave qoftë Ditës së mësuesit qoftë ditës së Grave dhe pothuajse asnjëherë nuk ia huq. Ikona e basketbollit siç shihet dhe në foto ka mbledhur…