Browsing Tag

Duke

Akuza e pilotit britanik

Piloti britanik Cal Crutchlow, ka befasuar të gjithë kur ka deklaruar se antidopingu duhet të jetë më aktiv në sportin e MotoGP, pasi sipas tij ka shumë pilotë që përdorin substanca të ndaluara dhe se çiklizmi nuk është…

Beba si makineri e klubit gjerman!

Shqiptarja nga Gostivari, Bellma Beba, zotohet se do të jap maksimumin deri në fund, që me skuadrën HSG Würm-Mitte të ngjiten në Bundesliga III në hendboll. Ish hendbollistja e Kastriotit të Ferizajt dhe e Prishtinës, është…

Valdez mbron titullin

Boksieri meksikan Oscar Valdez mbrojti titullin kampion bote të peshës pupël në kategorinë WBO, pas fitores me vendim unanim të gjyqtarëve ndaj britanikut Scott Quigg, duel që u zhvillua në Kaliforni. Një sfidë me rivalitet,…

Williams: Kam rrezikuar jetën…

Dita më e bukur e jetës, ajo kur u bë nënë për herë të parë, mund të ishte edhe e fundit për tenisten amerikane Serena Williams. 5 muaj pas lindjes së vajzës së saj, tenistja amerikane ka rëfyer në një letër të gjatë të bërë…

Kosova do të përballet me Lituaninë

Sot me fillim nga ora 18:30, Kosova do të përballet me Lituaninë, në ndeshjen që do të zhvillohet në qytetin Klaipeda. Basketbollistët tanë të dielën i kanë zhvilluar dy seanca stërvitore në Klaipeda, si dhe të hënën në…