Një sherr mes kunatave ditën e sotme ka përfunduar në dhunë verbale dhe më pas fizike në qytetin e Fierit.

Policia njofton se është plotësuar kërkesë padia për lëshimin e Urdhrit të mbrojtjes, për shtetasen A.L, vjeç 48, banuese në Fier.

Kjo, pasi dyshohet se nusja e vëllait V.L, vjeç 49, banues në Fier, ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj saj.

Materialet i kaluan Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier. Ligji nr. 9669, date 18.12.2006 “Për masa ndaj dhunës ne marrëdhëniet familjare”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here