Një 40-vjecare u arrestua nga Policia e Elbasanit pasi ishte shpallur në kërkim për dhunimin e vjehrrës së saj.

Xhevahire Q, banuese në fshatin Labinot Katund u ndalua pasi u më datë 8 shtator në banesë dyshohet të ketë ushtruar dhunë fizike dhe psikologjike ndaj vjehrrës së saj, R.Q., 69 vjeçe.

Ajo do të hetohet nga Prokuroria e Elbasanit për veprën penale “Dhuna në familje”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here