Lifestyle

Bajamet për fytyrë të freskët

Për një fytyrë me lëkurë të thatë ose të yndyrshme, ju këshillohet që të përdoret një maskë me bazë bajamet. Nëqoftëse ndiqni hapat bazë, ju do të keni një fytyrë të freskët dhe me shkëlqim.Për ta realizuar atë ju duhen 3-4 bajame, qumësht. Në mëngjes hidhni pak qumësht në tas dhe në të hidhni

Gjethet e manave, ilaç kundër diabetit

Fruti i manit është i ëmbël dhe i shijshëm, ku përbëhet prej sferave të imta të lidhura në kokrra. Gjethet e tyre janë të mrekullueshme, pasi janë një ilaç natyral kundër diabetit.Manat e bardhe kanë veti të luftojne kolesterolin dhe dhjamin e tepert. Ato mbrojnë neuronet, rregullojne sheqerin

Ja çfarë duhet të konsumoni për flokë të shëndetshëm

Nëqoftëse keni probleme me rritjen e flokëve ose me mishrat e dhëmbëve, do të këshillohej lëngu i kastravecit. Cilësohet si një nga lëngjet më natyrale dhe të shëndetshme.Kastraveci bën të mundur rritjen e flokëve dhe shtresimin e thonjve. Lëngu i tij ndihmon në përmirësimin e dhëmbëve nëse ato

Ja kush është pija që eleminon celulitin

Celuliti është kthyer në një shqetësim serioz sidomos për femrat, të cilat bëjnë trajtime të shumta për të pasur linja perfekte. Përpos palestrës dhe ushqimeve të përzgjedhura, shpesh nuk jemi të kënaqur me rezultatin final, por tashmë një pije mund të japë efektin që dëshironi.Konsumimi i kësa

Ja si të heqim stresin e ditës

Na ndodh që të jemi të lodhur nga puna intesive, ose nga pagjumësia. Fytyra jonë nuk shkëlqen më, ndaj na shërben një maskë me bazë kamomili. Përbersit janë dy lugë me kamomil, një karrote, dy lugë mjalt dhe një luge kos.Në grirese hedhim karrotën dhe kosin deri sa të bëhet një krem kompakt dhe

Maskë në kushtet e shtëpisë, ja rezultati

Ju mund të keni një fytyrë të pastër pa u ndjerë në vështirësi si të hiqni puçrat. Pas shumë kurave të marra nga ana e mjekut, ju ende nuk jeni të kënaqur, ndaj ndaluni tek një recetë më e thjeshtë me produkte bio. Për këtë ju duhet vetëm një limon, trumzë, dy gota ujë, një lugë çaji uthull molle.

Studim/ Dobësohuni me anë të parfumit

Secili prej nesh është i apasionuar pas një esence të caktuar, kjo dhe në bazë të karakterit tonë. Nëqoftëse këshillohet që mos ta teproni me ushqimet, të merreni me palestër për tu dobësuar, një këshillë do të ishte që ju të zgjidhnit edhe parfumin e duhur.Në bazë të një studimi të ri është ar

Studim/ Një gjum i qetë largon stresin e ditës

Padyshim që një gjum i qetë do të largonte të gjitha ngjarjet e rënda, stresin dhe një studim i fundit i realizuar në kete drejtim i mëshon këtij fakti. Në studimin e realizuar në SHBA, mbi 35 vullnetarë u pa se ata të cilët kishin bërë një gjum të qetë pas shumë situatave jo fort të këndshme, ishin

Studim/ Shtoni dozën e orizit për një gjum të mirë

Duke i'u referuar një studimi japonez është arritur në përfundimin se për të pasur një gjum të mirë dhe të qetë, mjafton të shtoni dozën e konsumimit të orizit, në krahasim me bukën ose makaronat.Ky ushqim ka një sasi glicemie më të lartë se ushqimet e tjera të pasura me karbohidrate si buka dh

Next Page »

Na ndihmoni duke br Like faqen ton.


Na ndihmoni duke br Like faqen ton.


.