Kuriozitete

Shikoni luftën mes fokës dhe peshkaqenit

[ad_1] Disa zhytës në Afrikën e Jugut kanë filmuar momentin se si kanë luftuar një fokë me peshkaqenin, që të mos kafshohej nga ky i fundit. Foka po notonte e qetë, derisa dukej dicka e bardhë që po vinte, derisa u dallua që peshkaqeni po notonte me shpejtësi në drejtim …

Lexo më shumë

Rrëfimi për burrin që solli në jetë një vajzë

[ad_1] Transgjinori Chris Rehs–Dupin vendosi të mbetej shtatzënë dhe të niste një familje me bashkëshorten Amy, pasi ajo nuk po mundte të ngelte shtatzënë. Ata u njohën dhe ranë në dashuri në të 20–at e tyre dhe që nga ai moment e dinin se dëshironin të krijonin një familje së …

Lexo më shumë

Njihuni me Romeon dhe Zhulietën e këtij shekulli

[ad_1] Dy familje nga South Carolina, që nuk ishin takuar kurrë më parë, janë kthyer në miq pas një rastësie shumë të lezetshme. Të dy familjet, që sollën në jetë fëmijë, u njoftuan me njëri-tjetrin, pasi kishin emëruar fëmijët e tyre sipas veprës së Shekspirit, Romeo dhe Zhulieta. Romeo Hernandez …

Lexo më shumë