-1 C
Tirana, AL
Friday, November 24, 2017

Apple e rrit limitin e megabajtëve e madhësisë së aplikacioneve që mund të shkarkohen...

Me lansimin e sotëm zyrtar të iOS 11, Apple ka njoftuar gjithashtu në në Blogun e tyre të Zhvilluesve se po rrit...

Porsche prezanton super-jahtin e parë

Porsche ka prezantuar super-jahtin e parë të krijuar nga kjo kompani, i cili ngërthen në vete spa, pishinë, dhomë të ngrënies dhe...

Apple lanson versionin e ri të shfletuesit Safari

MacOS High Sierra nga Apple do të lansohet javën e ardhshme, do të vijë të martën e ardhshme më 26 shtator. OS...

Huawei “sulmon” iPhone X: Në tetor prezanton telefonin e ri me AI

Kompania Huawei ka bërë të ditur se në tetor do të paraqesë telefonin e vet të mençur të parë me inteligjencë artificiale...

Google “blen” HTC për 1.1 miliard dollarë

Kompania Google ka arritur partneritet me HTC sipas së cilës për 1.1 miliard dollarë do të ketë në dispozicion një pjesë të...

McLaren kthehet me një makinë të veçantë

McLaren Special Operations (MSO), departamenti që merret me versionet e veçanta të markës britanike të makinave, ka prezantuar një model të ri...

Land Rover Discovery tërheq kamionin me shtatë rimorkio, që në total peshon 110 tonë

Dëshmi se Land Rover është një nga veturat më cilësore, e tregon më së miri videoja e publikuar më poshtë, në të...

Apple shtrenjton riparimin e ekraneve të iPhone

Apple në qetësi ka rritur çmimin e riparimit të ekraneve. Para lansimit të iPhone 8, Apple kërkonte 136.44 funta për të riparimin...

Beats sjellin dëgjueset e reja Studio3 Wireless

Beats kanë prezantuar dëgjueset më të reja Beats Studio3, të cilat kanë bateri që zgjasin më shumë, mbushje të shpejtë dhe çipin...

Sony Xperia XZ1 arrin me softuerin Android 8.0

Sony Xperia XZ1 është telefoni i parë me sistemin më të ri operativ Android 8.0 O. Telefoni me sistemin e ri operativ...

Stay connected

0FansLike
707FollowersFollow
4,159SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Shihni çfarë i bën zemrës sheqeri | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.