Çfarë i ndodh trupit, nëse hani tri vezë në ditë për një javë?

Vezët janë ushqimi më i lehtë, më i lirë dhe më i mbushur me proteina që mund ta hani. Përveç se plotësojnë nevojën e...

Këto gjëra nuk duhet ti bëni që të mbeteni shtatzënë

Po përpiqeni për të ngelur shtatzënë dhe keni nisur të stresoheni?Tani një studim i ri i publikuar në revistën Annals of Epidemiology zbulon...

Shkenca thotë se sandviçët po ua prishin dietën

Jeni duke u përpjekur t’i hiqni kaloritë e tepërta? Atëherë duhet të keni kujdes me dietën të cilës i përmbaheni.Një studim i publikuar në...

Ja çfarë duhet të dini për një trup të shëndetshëm

Për një trup të shëndetshëm mjekët argumenojnë se duhet të ndiqen disa hapa, që kanë të bëjnë nga konsumi i mëngjesit e deri te...

Ja përse uji i detit është ilaç për këmbët tuaja

Me ardhjen e verës shpesh përballemi me problemet që na vijnë nga këmbët e fryra. Edhe pse ekzistojë kura për të reduktuar këtë çrregullim,...

Pastroni ZORRËT, rrafshojeni STOMAKUN për një javë: Një racion zëvendësojeni me këtë SALLATË!

Këtë sallatë me të drejtë e quajnë “Fshesa”, sepse pastron trupin nga toksinat dhe yndyrat.“Fshesa” (apo edhe siç e quajnë ndryshe “Brusha”) mbase nuk...

Keni myk në thonj? Hiqeni qafe përherë me këtë recetë

Infeksionet mykotike mund të prekin çfarëdo lloj pjese të trupit. Thonjtë preken nga ky infeksion kur myku godet thonjtë e gishtave, majën e këmbës...

Ja përse duhet të shkoni në plazh!

Rrezet e diellit janë një burim shumë i mirë i vitaminës D dhe frekuentimi i plazhit rrit thithjen e tij, nga ana tjetër edhe...

Zvogëloni rrezikun nga kanceri për 90%: Mjekja e njohur Kerol Begerli zbulon mënyrën më...

Pos kancerit të gjirit, dukshëm zvogëlon rrezikun nga kanceri i prostatës, zorrës së trashë, pankreasit dhe ndihmon edhe në shërimin e depresionit.Kanceri i gjirit...

Gjashtë medikamentet më të rrezikshme që i përdorim ne jetën e përditshme

Në ditët e sotme medikamentet janë të prodhuara për të na sëmurë. Kështu përfiton industria e mjekësisë.Shumica e medikamenteve që i përdorim as nuk...

Follow us

0FansLike
801FollowersFollow
4,641SubscribersSubscribe

Latest news