16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Duhanpirja rritë vdekshmërinë tek të prekurit me HIV

Njerëzit me HIV të cilët pinë cigaren, kanë 10 herë më shumë gjasa të vdesin nga kanceri i mushkërive se sa nga...

Ushqimet më të mira dhe më të këqija për tiroide

Gjëndrat tiroide gjenden në pjesën e mesme të fytit. Tiroidet në trupin tonë janë të heshtura, e funksionojnë aq mirë saqë...

Prindër, vëmendje: Nëse i ndodh kjo kokës së foshnjës kur zvarritet, urgjent në spital!

Ashtu si shumica e prindërve, Jackie dhe Robert Hansberger nga Arizona, mezi prisnin të festonin ditëlindjen e fëmijës së tyre Cole me...

Kujdes me reçipetat, ato kanë ndikim të madh në gjoks

Asnjë grua nuk do të qëndronte 10 ditë pa larë reçipetat, kjo do të ishte absurde për të. Por e dini se...

Arsyet e vonimit të menstruacioneve kur nuk jeni shtatzëne

Vonesa e menstruacioneve mund të shkaktojë panikë të paparë ose gëzim të pabesueshëm. Gratë që përpiqen të bëhen nëna, me gëzim të...

Mos flini në bark: Do shokoheni kur të kuptoni çfarë ndodh me trupin tuaj

Dëshira më e madhe e disave është që ta përqafojnë jastëkun dhe të flenë në bark. Ndoshta fakti që jastëku juaj përmban...

Nëse keni këtë formë trupi, jeni më të rrezikuara nga kanceri i gjirit

Gratë të cilat kanë formë të trupit si “molla” rrezikohen më shumë që të preken nga një formë vdekjeprurëse e kancerit të...

Arsyeja përse duhet t’i lani frutat dhe perimet me uthull molle, ja rreziku që...

Thujase të gjitha frutat dhe perimet, nga mollët, pjeshkat e deri tek selinoja, spinaqi e brokoli janë të spërkatura me pesticide. Ndonëse...

Qelizat e vdekura të oksigjenit mund të shkatërrojnë tumoret vdekjeprurëse

Kanceri mbetet një gjendje shumë vdekjeprurëse në Britani të Madhe, por shkencëtarët kanë zbuluar një mënyrë të re për të luftuar tumoret...

Si të shmangim sëmundjet serioze nga qëndrimi për një kohë të gjatë ulur

Puna ditore shkakton probleme serioze me shëndetin, ndërkohë që mjekët tregojnë për mënyrat më të mira për të reduktuar rrezikun, transmeton KosovaPress....

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.