16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Ditët kur e prishni dietën mund të jenë çelësi i suksesit

Ditët kur merrni pauza nga dieta juaj mund të ju ndihmojnë që të humbni më shumë peshë, në një afat më të...

Si ta kuptoni nëse mjalti që e keni blerë është organik

Nëse dëshironi të merrni përfitimet të cilat vijnë nga mjalti atëherë pastërtia e mjaltit është ajo që duhet marrë parasysh para...

Çka tregojnë rrahjet e zemrës?

Sipas një lajmi të botuar në Mayo Clinic mesatarja e rrahjeve të zemrës në minutë për një njeri është 60-100 rrahje. Specialistët...

Këto katër ushqime mund të shmangin humbjen e kujtesës

Demenca është sëmundje e trurit që bëhet më e mundshme me kalimin e moshës, por shtimi i ushqimeve të caktuara në dietën...

Keni probleme me fytin? Ja 3 recetat e gjyshes

Nuk ka asgjë më të mirë se recetat natyrale të gjyshes për sëmundje të ndryshme. Ato ia kanë dalur gjithnjë që në...

Përfitimet shëndetësore të hurmave të Arabisë

Ka mënyra të ndryshme të shijimit të hurmave të Arabisë. Mund t’i përdorni kur përgatisni ëmbëlsira ose dhe thjesht t’i shijoni ashtu...

Ngrënia e tepërt është shumë më e rrezikshme se sa mendoni

Hulumtues nga Universiteti Lafboro kanë konkluduar se ngrënia e tepërt brenda vetëm një dite rrit rrezikun nga zhvillimi i diabetit tip 2....

Çfarë ndodh nëse hani 12 kumbulla në ditë?

Kumbulla është një zgjedhje e pashmangshme e çdo amvise për të përgatitur ushqim për dimër, dhe përveç se janë më të përdorura...

Ëmbëlsirë me vetëm dy përbërës

Dëshironi të shijoni diçka të ëmbël dhe të gatuar në shtëpi, mirëpo nuk doni të kaloni shumë kohë në kuzhinë? Provojeni ëmbëlsirën...

Shikimi i serialeve apo filmave pa pushim është tejet i dëmshëm për ju

Një studim me më shumë se 8900 të rritur në Australi ka zbuluar se çdo orë të cilën e shpenzoni duke shikuar...

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.