-1 C
Tirana, AL
Thursday, November 23, 2017

Palma sharrë – Mjekesia Bimore Arabe

  Arabisht: البلميط المنشاري Anglisht: Saw Palmetto. Emri shkencor: Serenoa repens Familja: Arecaceae. Palma sharrë është është pemë shumëvjeçare me gjatësi 1-2 m. Rritet në tokë ranore ose...

Ushqimet që ju ndihmojnë të merni ngjyrën e duhur të lëkurës

Në verë te gjithë mendojnë të shkojnë ne plazh, të notojnë, te qetësohen dhe patjetër te marrin edhe ngjyrë. Gjatë kësaj periudhe...

Paracetamoli i paefektshëm për dhimbje të shpinës

Paracetamoli nuk është efektiv në trajtimin e dhimbjes kurrizore dhe siguron përfitime të papërfillshme për osteoartrit, sipas një studimi të publikuar në...

3 maska natyrale për flokë sa më të shëndetshme

Vaji i ullirit mund të konsiderohet si mbreti i tryezës të çdo familje. Ai përmban antioksidantë, vitamina A dhe E të cilat...

Arsyet pse duhet të vendosni akull në qafë

Kujt do t’ia merrte mendja se nëse do të vendosnit akull në qafë ai do të ndikonte në përmirësimin e shëndetit. Këto...

Konsumoni një gotë nga ky lëng para se të hani drekë dhe shihni se...

Nëse keni një nga këto probleme shëndetësore e vetmja gjë që i nevojitet trupit tuaj është një gotë me lëng rrepash. Rrepat...

Arsyet e çrregullimeve të ciklit menstrual

Keni vonesë të periodave? Gjëja e parë që duhet të merrni në konsideratë është shtatzënia. Nëse kjo përjashtohet, atëherë duhet t’u kushtoni...

Uji freskues: Pije e cila zëvendëson klimatizuesin e ajrit

Dëshironi të freskoheni me pije të ftohtë plotë vitamina, kur shija e ujit të thjeshtë ju është bërë e mërzitshme dhe pashije?...

Nigella Sativa – Fara e zezë

  Arabisht: الحبة السوداء, حبة البركة. Anglisht: Nigella sativa ose Black-cumin. Emri shkencor: Nigella sativa L. Familja: Ranunculaceae. Fara e zezë është bimë njëvjeçare, që rritet deri në...

Shenjat e Kancerit të Veshkave – Mjekesia Bimore Arabe

Veshkat janë një palë organe të vogla në formë të fasules, që ndodhen në mes të shpinës, të cilat gjithashtu janë nga organet...

Stay connected

0FansLike
704FollowersFollow
4,148SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Duket shaka, Por ju nuk e njihni fare mollën | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.