16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Programi i kujdesit për gjinj të fortë

Të vegjël ose të mëdhenj? S’ka rëndësi. Rëndësi ka që gjinjtë të jenë të fortë. Dhe kjo gjë arrihet me ushtrime të...

Keni myk në thonj? Hiqeni qafe përherë me këtë recetë

Infeksionet mykotike mund të prekin çfarëdo lloj pjese të trupit. Thonjtë preken nga ky infeksion kur myku godet thonjtë e gishtave, majën e këmbës...

Pastroni ZORRËT, rrafshojeni STOMAKUN për një javë: Një racion zëvendësojeni me këtë SALLATË!

Këtë sallatë me të drejtë e quajnë “Fshesa”, sepse pastron trupin nga toksinat dhe yndyrat. “Fshesa” (apo edhe siç e quajnë ndryshe “Brusha”) mbase nuk...

Gjashtë medikamentet më të rrezikshme që i përdorim ne jetën e përditshme

Në ditët e sotme medikamentet janë të prodhuara për të na sëmurë. Kështu përfiton industria e mjekësisë. Shumica e medikamenteve që i përdorim as nuk...

Hani spec djegës dhe parandaloni këtë sëmundje vdekjeprurëse

A e dini ç’duhet të bëni nëse ndodheni në situatën kur ndokujt në familjen tuaj befas i dhemb gjoksi apo ka paralajmërime...

Ja çfarë duhet të dini për një trup të shëndetshëm

Për një trup të shëndetshëm mjekët argumenojnë se duhet të ndiqen disa hapa, që kanë të bëjnë nga konsumi i mëngjesit e deri te...

Ja përse uji i detit është ilaç për këmbët tuaja

Me ardhjen e verës shpesh përballemi me problemet që na vijnë nga këmbët e fryra. Edhe pse ekzistojë kura për të reduktuar këtë çrregullim,...

Femra, dëshironi flokë më të gjata? Ja zgjidhja!

Nuk ekziston njeri i cili nuk dëshiron që të ketë flokë sa më të shëndetshme dhe të gjata. Ekzistojnë disa faktorë që...

Simptomat e Imunitetit të Dobët

  Sistemi imunitar është mekanizmi që përdor trupi për të mbrojtur veten nga viruset, bakteret dhe shumë lloje të sëmundjeve. Ndonjëherë, ai nuk e...

Hekuri

Hekuri është element kimik me simbolin Fe, dhe numër atomik 26.  Hekuri gjendet kryesisht në gjakun e njeriut (Sasia e hekurit në gjakun...

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.