-1 C
Tirana, AL
Thursday, November 23, 2017

Dëshironi të luani sporte edhe kur plakeni? Atëherë filloni aktivitetin sportiv nga ky moment

Luani me top sa më shpesh që mundeni ose dilni vraponi, sepse lajmet e reja sugjerojnë se aktiviteti fizik gjatë moshës së...

Nëse dëshironi dhëmbë të bardhë mos konsumoni këto ushqime

Revista Buisness Insider ka publikuar listën e ushqimeve, të cilët ndikojnë në krijimin e nuancave të verdha të dhëmbëve. Limonët dhe domatet...

Testi i kancerit të zorrëve përcakton nivelin e sëmundjes suaj

Kanceri i zorrëve mund të zbulohet më shpejt në pacientë falë një prove të re që mund të tregojë rrezikun e sëmundjes...

A mund të jetojë njeriu vetëm një lloj ushqimi?

Andrew Taylor ishte bërë i njohur gjatë vitit të kaluar, pasi që ishte zotuar se për një vit nuk do të konsumojë...

Dietë 7-ditore me kastravecë dhe dy ushtrime fizike të cilat bëjnë të humbni peshë...

Nëse dëshironi të dukeni mirë për ndonjë ngjarje të veçantë që vjen së shpejti, atëherë dieta me kastravecë është mënyra më e...

Mos puthni derisa e keni herpesin

Herpesi është një infektues, prandaj mos puthni derisa e keni. Herpesi zakonisht kalon spontanisht, pa ndonjë mjekim të veçantë. Herpesi paraqitet në...

Avokado, frut ekzotik me plot përfitime shëndetësore

Të njohura si frute ekzotike avokadot kanë një mori përfitimesh shëndetësore. Avokadot kanë më shumë fibra se çdo frut tjetër dhe përmbajnë...

Infeksioni i syrit detektohet brenda minutës me mikroçipin e ri

Mjekët kanë zhvilluar një mikroçip të aftë për të detektuar brenda minutës infeksionet e syrit, përfshirë edhe ato që zhvillohen për shkak...

Konsumimi i këtij ushqimi ul rrezikun nga simptomat e diabetit

Rreziku i diabetit mund të reduktohet përmes konsumimit të vajit të ullirit. Ka pasur mjaft debate muajve të fundit rreth vajit të...

Pesha optimale është parandaluesi më i mirë i shtypjes së lartë të gjakut

Me siguri e dini se disa sjellje të caktuara të stilit të shëndetshëm të jetesës mund ta reduktojnë rrezikun e shtypjes së...

Stay connected

0FansLike
704FollowersFollow
4,148SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja si mund të jetë fundi real i Botës | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Keta Njerëz Jane Të Cmëndur Apo Të Lindur Për Sporte Ekstreme? | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Duket shaka, Por ju nuk e njihni fare mollën | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.