Voltana Ademi ankohet: Qeveria nuk na ka financuar projektet (s’ka bërë asgjë deri tani)

Një vit pas marrjes së mandatit në krye të bashkisë së Shkodrës, BIRN Albania intervistoi kryetaren e bashkisë Znj. Ademi lidhur me përmbushjen...

Skënderbeu: Boniface, lojtar i Trepça 89?

Mathew Boniface nuk është lojtar i Skënderbeut. Këtë e bën të ditur vetë klubi korçar nëpërmjet një komunikate zyrtare iu kërkon të...

Nusja dhe dhëndri të çmendur pas Vllaznisë

Tifozët e Vllaznisë njihen për dashurinë e madhe që kanë për klubin e tyre, por jo kaq sa ta tregonin edhe në...

Sadiku spektakolar, Interi turpërohet nga Be’er Sheva

Spektakolar Armando Sadiku. Sulmuesi i kombëtares shqiptare konfirmoi momentin pozitiv që po kalon duke e nisur me një supergol aventurën e tij...

Ronaldo kujton vizitën në Gjakovë në ditën ndërkombëtare të paqes

Ronaldo brazilian ka uruar ditën ndërkombëtare të paqes Legjenda braziliane e futbollit, Ronaldo ka kujtuar ditën ndërkombëtare të paqes, me një foto...

Shqiptari që ndalë me gjoks veturat: Po tuten femrat me hi në shtrat...

Bujar Muli ka një forcë që rrallë njeri e ka! Ai ka fuqinë për ta frenuar veturën, pavarësisht se sa i jep...

Aliji asistoi për fitoren bindëse te Kaiserslautern-it

Skuadra e Kaiserslautern-it shijoi fitore e parë pas gjashtë jave në Bundesliga II. Kaiserslautern si vendas e mposhti me rezultat 3:0 SG...

I thanë “derrkuce e trashë” të afërmes së tyre, shqiptarët bëjnë për spital dy...

Tre shqiptarë nga Kosova në Gelsenkirchen në Gjermani rrahin dy zjarrfikës, duke i bërë për spital. Një banor 25 vjeçar i këtij qyteti,...

Marquez: Rossi rivali im më i frikshëm

Diferenca mes tij dhe Valentino Rossit në klasfikimin e përgjithshëm është 43 pikë dhe kur mbeten edhe 5 gara deri në përfundim...

INTERVISTA/ Zef Mazi: Energjia bërthamore në botën e nesërme

Zef Mazi ka qenë njëri ndër diplomatët me përvojë të sistemit tonë diplomatik, kurse sot është Asistent Special i Drejtorit të Përgjithshëm për...

Follow us

0FansLike
797FollowersFollow
4,634SubscribersSubscribe

Latest news