16 C
Tirana, AL
Saturday, November 18, 2017

Takohen dy miliarderët shqiptarë Pacolli dhe Destani, ja çka folën për Kosovën

Dy shqiptarët më të pasur në botë mbrëmë kanë pasur takim kokë më kokë duke biseduar për zhvillimin ekonomik të Kosovës. Sipas Lazim...

Jonuz Musliu dërgohet për shërim në Turqi

Kryetari i Këshillit Nacional të Shqiptarëve në Luginë, Jonuz Musliu, është detyruar të shtrihet në spital për trajtim mjekësor pas disa problemeve shëndetësore....

Viktima e dhunës që kërkon drejtësi

Një viktimë e dhunës në familje, nënë e dy vajzave, ka mbetur vetëm përballë sfidave të jetës. Gjashtë muaj pasi është ndarë nga...

Vuçiq: Duam marrëveshje historike me shqiptarët

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, deklaroi se teknika e re, artileria dhe avionët e ushtrisë serbe nuk paraqesin kurrfarë kërcënimi për askënd, por...

Pamje nga momenti kur Sekiraqa dërgohet në burg

Enver Sekiraqa është kthyer përsëri në burg. Vendimin për këtë e ka marrë Gjykata e Apelit. Lajmin e ka konfirmuar drejtori i burgjeve...

Lista Serbe mblidhet në Mitrovicë, Gjuriq i nervozuar përmend AKI-në

Marko Gjuriq shfaqet sërish në elementin e tij nacionalist. Drejtori i të ashtuquajturës Zyra e Serbisë për Kosovë, erdhi në veri të Mitrovicës,...

Një telegram ngushllimi në familjen Geci: Nëna Rabë nuk ishte vetëm nëna e shtatë...

Në familjen e vëllezërve Geci kanë vazhduar edhe sot të vijnë për kryeshëdosh qindar e mijëra shqiptarë anembanë Kosvoës e më gjerë. Vëllezërit...

Enver Sekiraqa megjithatë do të kthehet në burg

Pas lirimit të Enver Sekiraqës, – i akuzuar për nxitje në vrasjen e policit Triumf Riza – ka pasur reagime të shumta, mirëpo...

Enver Sekiraqa do të kthehet në burg

Pas lirimit të Enver Sekiraqës, i akuzuari për nxitje në vrasjen e policit Triumf Riza, ka pasur reagime të shumta, mirëpo ai do...

KQZ dërgon fletëvotimet me vulë të RKS-së në veri

Veriu i Kosovës është pjesë e pandashme për Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, dhe të shtunën edhe në pjesën me banorë me shumicë serbe...

Stay connected

0FansLike
689FollowersFollow
4,114SubscribersSubscribe
- Advertisement -

Latest article

video

Ja çfarë është në gjendje të bëjë një Uragan | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

E frikshme çfarë ndodh në mes të detit | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.
video

Histori e dhimbshme! Shoku i mir ne dite te veshtira | SHQIP

Nëse ju pëlqen vidjo mos harroni LIKE+SUBSCRIBE. Faleminderit.