Pamje të rralla nga viti 1999: Kur Komandant Drini kishte kurorëzuar dashurinë në flakët...

Kemi dëgjuar shumë për trimërinë e tij të treguara gjatë kohës së luftës në rajonin e Prizrenit. Por, ndoshta nuk e keni ditur historinë e...

Në Serbi frikësohen se dialogu në Bruksel përfundon me njohje të Kosovës

Në Serbi është iniciuar një apel që kërkon ri-integrimin e Kosovës në sistemin kushtetues të Serbisë, shkruan media serbe. Iniciuesit e këtij apeli kanë kërkuar...

Shpend Ahmeti dhe Selim Pacolli po qëndrojnë në Tiranë

Në lajmet e mbrëmjes TV21,u dha lajmi se kryetari i Prishtinës Shpend Ahmeti i shoqëruar nga nënkryetari Selim Pacolli, vizituan kryetarin e Bashkisë së...

Fotografia e shqiptarit nga Tetova që tronditi botën, si u vra nga “Tigrat e...

Në këtë fotografi Hajrush Ziberi lutet për jetën e tij, pasi ai kapet nga kriminelët serbë në Bosnjë në vitin 1991. Ai torturohet dhe...

Kur Madeleine Albright ua tregonte vendin serbëve: Serbë të pështirë, ju jeni kriminelë lufte

Disa vite më parë në kryeqytetin e Republikës Çeke, Pragë, ish sekretarja amerikane e shtetit Madelene Albright po merrte pjesë në promovimin e librit...

Djali i shqiptarit nga Amerika, zbulohet si komandant i ISIS-it

Shqiptaro-amerikani u bën thirrje myslimanëve në SHBA të kryejnë sulme terroriste. “The Atlantic” ka botuar sot një speciale të gjatë për djalin e pronarit...

Ambasada gjermane në Prishtinë ndryshon procedurat për vizë pune, ja detajet …

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka bërë disa ndryshime në procedurat për aplikim, për vizë punë për në Gjermani. Përmes një njoftimi në faqen zyrtare...

Gjykimi për dhunimin dhe vrasjet e vitit 1999

Imer Raçi e Astrit Shabani po gjykohen në lidhje me dhunimin dhe vrasjen e një gruaje dhe tre personave tjerë me pretekstin se ishin...

Propaganda serbe/ Mafia shqiptare plan për të vrarë Cecën, ish gruan e Arkanit

Bëmat e shqiptarëve” prapë në kryelajmet e mediave serbe, të cilat trillojnë tema ku inkriminojnë shqiptarët. E fundit, është ajo e cila publikohet në numrin...

Teqeja ku luten shqiptarë e grekë

Feja nuk është lidhja më e fortë e dy popujve fqinjë si shqiptarët e grekët, por ekziston një vend ku ata luten bashkarisht. Bëhet fjalë...

Follow us

0FansLike
797FollowersFollow
4,634SubscribersSubscribe

Latest news